1. Żołądek/jelita Adeno-Coli-Mix 5g + Matrix 5g + 30 ml Med. Tollyamin Forte + 30 ml RopAdeno 5 dni / 2 l wody
2. drogi oddechowe Broncho-Sprint 5g + 30 ml Med. Tollyamin Forte + 30 ml RopAdeno 5 dni / 2 l wody
3. tricho TKK Pulver / Tricho-Groen 5g + 30 ml Med. Tollyamin Forte + 30 ml RopAdeno 5 dni / 2 l wody
4. antygrzybicza Fungi 5g + 30 ml Med. Tollyamin Forte + 30 ml RopAdeno 5 dni / 2 l wody
Podczas sezonu lotowego, należy te kuracje lecznicze systematycznie powtarzać. Pozwoli to na uniknięcie infekcji i utratę formy. Poprzez  dodatek Med. Tollyamin Forte unikniemy ubocznych skutków przeprowadzania kuracji leczniczych. Kombi-Mischung można również stosować u młodych gołębi.

Czym jest nasze Kombi-Mischung i jak działa?

Od ponad 30 lat zajmuje się problemami chorób młodych gołębi. Jest to jeden z powodów, dla których stałem się właścicielem firmy gołębiarskiej.

Przez wiele lat, czytałem wszystkie raporty i badania naukowe na temat chorób młodych. Niektóre z nich były technicznie dobre, częściej jednak zawierały stek bzdur, które łatwo usłyszeć w naszym sporcie.

Jednego jestem teraz absolutnie pewien:
„Chorobie młodych może pomóc tylko kombinacja substancji (niem. Kombi-Mischungen ),ponieważ w tej chorobie występują różne czynniki i problemy wspólnie.”

  • Mamy tutaj w zasadzie zawsze do czynienia z bakteriami E.coli, co jest głównym czynnikiem pochodzenia chorób młodych.
  • Występują dodatkowo trichomonady / hexamity , czasem mniej, a czasem więcej.
  • W 70% przypadków dochodzą również choroby grzybicze, które są znacznie poważniejsze i w pierwszej kolejności wywołują choroby młodych. Infekcje grzybicze są skutkiem podawania pasz granulowanych lub układania słomy w gołębniku.

W chwili wystąpienia choroby młodych zaleca się przeprowadzenie kombikuracji z  Adeno-Coli + TKK Pulver Fungi + (Matrix). Osobiście przez wiele lat stosuję ją u moich młódków z powodzeniem nie zauważając najmniejszych skutków ubocznych. Oczywiście, stosując taką kurację muszę zawsze dodać Med. Tollyamin Forte, ale to już powinno być podstawowym elementarzem dla każdego hodowcy gołębi.

W ostatnich latach, uzupełniłem tę kurację o Matrix.

Dlaczego?

Ponieważ  Matrix (amoksycykliny- klawulan) jest najlepszym antybiotykiem przeciw bakteriom E.coli , który występuje na rynku. Ponadto Matrix doskonale dział przeciwko paciorkowcom i gronkowcom.

Przed kilkoma laty podczas sezonu lotowego miałem problemy z moim dorosłymi, objawy były takie same jak podczas choroby młodych. Wówczas przeleczyłem całe stado podczas tygodnia kuracją kombi. Rezultat w weekend był oszałamiający: „Pierwsze 10 konkursów!” Odtąd w sezonie lotowym kuruję moje stare gołębie co 2 tygodnie przez 2-3 dni (pon , wt i śr). Nie ma nic lepszego!

Kombi-Mischung  w połączeniu z różnych puszek, mieszasz samemu! Dawka:

Adeno-Coli 5g + TKK Pulver 5g + Fungi 5g + Matrix 5g + Med. Tollyamin Forte 45ml + Dosto RopAdeno 45ml na 3 litry wody

Kombi-Mischung w gotowej 100g puszce, wymieszane przez nas! Dawka:

Kombi-Mischung 5g + Matrix 5g + Med. Tollyamin Forte 30ml + Dosto RopAdeno 30ml na 2 litry wody

Czy dodać Matrix musisz zdecydować samemu. Matrix spotęguje działanie wielokrotnie. Przy agresywnych bakteriach  E.coli trzeba dodać Matrix. Należy pamiętać o dodaniu do wody pitnej Med. Tollyamin Forte. Dodanie Dosto RopAdeno jest łatwe do wytłumaczenia. Woda stanie się bardziej płynna, przy czym antybiotyk (proszek) znacznie lepiej rozpuści i rozdzieli się w wodzie. Prosta sztuczka a wielka moc! Uwierz mi, od 30 lat mam do czynienia z tymi problemami, a wszystko co piszę tutaj osobiście przetestowałem.

lot 1 Żołądek/jelita pon.-śr. Adeno-Coli-Mix + Matrix + Med. Tollyamin Forte + RopAdeno 2-3 dni
lot 2
Drogi oddechowe pon.-śr. Broncho-Sprint + Med. Tollyamin Forte + RopAdeno 2-3 dni
lot 3 Tricho pon.-śr. TKK Pulver / Tricho-Groen Speciaal + Med. Tollyamin Forte + RopAdeno 2-3 dni
lot 3 Antygrzybicza pon.-śr. Fungi + Med. Tollyamin Forte + RopAdeno 2-3 dni
lot 4 Kurację powtórzyć  

Podczas sezonu lotowego, należy te kuracje lecznicze systematycznie powtarzać. Pozwoli to na uniknięcie infekcji i utratę formy. Poprzez  dodatek Med. Tollyamin Forte unikniemy ubocznych skutków przeprowadzania kuracji leczniczych. Kombi-Mischung można również stosować u młodych gołębi.

Plan lotowy Dr. Vincent Schroeder i Johannes Jakobs

Obok dobrych gołębi pocztowych decydujące znaczenie dla sukcesu ma oczywiście ich zdrowie oraz właściwe odżywianie. Do nowoczesnych rozwiązań, które należy stosować, możemy zaliczyć wszystkie trzy lub cztery następujące szczepionki (paramyxowiroza, salmonella, ospa i E.coli). Z powodu problemów z chorobami młodych ptaków, które coraz częściej występują także u dorosłych osobników, zalecamy szczepienie szczepionką przeciwko E.c.

Bakterie E.coli występujące z chorobą młodych w ubiegłych latach sprawiają, że kuracja z użyciem mieszanki Adeno Coli jest wręcz obowiązkowa przed rozpoczęciem nowego sezonu. Bezpośrednio potem należy przeprowadzić kurację nowym TKK w proszku lub Tricho Groen. Nowa mieszanka jest bardzo skuteczna przeciwko trichomonazie / hexamitom i zawiera dodatkową substancję, która bardzo dobrze sprawdziła się przy problemach żołądkowo-jelitowych.

W sezonie lotów tabletki TKK (tabletki Tricho) zapewniają indywidualną kurację poszczególnych osobników. Zauważycie, że ani jeden gołąb nie zwróci tabletki, a następnego dnia w każdej celi znajdzie się doskonały, okrągły i suchy kał.

W trakcie naszych specjalnych badań próbek kału coraz częściej znajdujemy przypadków infekcji grzybiczych. Badając próbki karmy stosowanej podczas lotów bardzo łatwo zrozumieć przyczyny tego zjawiska. Dlatego przed rozpoczęciem i w trakcie lotów zalecamy kurację przeciwgrzybiczą Fungi. Gdy kuracja Fungi zwalczy grzyby, gołębie będą się właściwie rozwijać. Chęć do jedzenia natychmiast wzrośnie, a nosy staną się śnieżnobiałe.

Z rozpoczęciem sezonu lotów należy oczywiście przeprowadzić kurację dróg oddechowych. Broncho-Sprint to skuteczny i dobrze przyswajalny produkt na górne drogi oddechowe. Znakiem firmowym Broncho-Sprint są czołowe nagrody. Z żadnym innym produktem w Niemczech nie wiąże się więcej wygranych konkursów.

W trakcie kuracji należy zawsze podawać jednocześnie Tollyamin Forte do wody do picia. Kuracje należy przeprowadzić w podanej kolejności. Najpierw należy doprowadzić do doskonałego stanu układ żołądkowo-jelitowy; następnie produkty na drogi oddechowe zadziałają o wiele lepiej. Opisane kuracje należy powtarzać wielokrotnie w trakcie sezonu lotów.

Po powrocie gołębie otrzymują natychmiast Tollyamin Forte do picia. Już po pierwszym piciu rozpoczyna się faza regeneracji dzięki dużej zawartości białka methioniny (5000 mg)i lizyny (3000 mg) w mieszance Tollyamin Forte. W sezonie lotów codziennie dodajemy RopAdeno do wody do picia. RopAdeno można mieszać ze wszystkimi innymi produktami.

Po locie zalecamy podawanie gołębiom lekkiej karmy (mieszanka oczyszczająca) – w karmie stosowanej w trakcie lotów należy unikać roślin strączkowych. Karmę należy przedtem zmieszać z Dosto WG ROPA Futteröl i Immunolem (białko zwierzęce). Podawanie wysokowartościowego, zwierzęcego białka w postaci Immunolu (immunoglobuliny) zapewnia szybką regenerację. Taką samą karmę stosuje się w poniedziałek i we wtorek. Ptaki są wówczas w doskonałej kondycji, a to stanowi podstawę dla kolejnego, zakończonego sukcesem lotu.

Dosto Oregano Futteröl to wyłącznie naturalnego pochodzenia (żadnej chemii) olej z oregano firmy Dostofarm Deutschland. Ma silne działanie antybakteryjne i wzmaga apetyt gołębi pocztowych.

Produkt Immunol zawiera wysokiej jakości immunoglobuliny przygotowane specjalnie dla gołębi pocztowych. Jest to prawdziwa bomba białka zwierzęcego, którą można wykorzystywać także w hodowli młodych gołębi. Faktem powszechnie znanym powinno być duże zapotrzebowanie młodych gołębi w gnieździe na białko.

Matrix

Słowo Matrix brzmi niczym z filmu Science-Fiction, swoją nazwę zapożyczył z wielkiego kinowego przeboju „The Matrix Revolutions“. Preparat ten zrewolucjonizuje cały świat gołębiarski, za sprawą zawartej w nim substancji czynnej, dotychczas nie występującej w postaci możliwej do rozpuszczenia w wodzie. Dodatkowo owa zawarta substancja czynna nie była dotychczas stabilna w wodzie. Firma Lelypharm, holenderski producent posiadający certyfikat jakości GMP w dziedzinie  medycyny i weterynarii, na nasze zlecenie zmodyfikował w technicznym procesie stabilność w wodzie zawartej substancji. Dzięki czemu produkt po rozpuszczeniu w wodzie pozostaje w pełni skuteczny przez 10 kolejnych godzin, po 15 godzinach działanie roztworu spada do poziomu zerowego. Uzyskanie takiego wyniku było skomplikowane i niestety również bardzo kosztowne.

Plan lotowy gołebi młodych

Plan lotowy dla gołębi dorosłych stosujemy także podczas lotów młodych gołębi. Jedynie w przypadku nagłych wybuchów choroby młodych modyfikujemy system. Musimy działać ale nie mamy na tyle czasu aby przeprowadzić więcej gruntownych kuracji.

Leczymy następująco:

Kombi-Mischung z różnych puszek zmieszany samemu! Dawkowanie:

Adeno-Coli 5g + TKK Pulver 5g + Fungi 5g + Matrix 5g + Med. Tollyamin Forte 45ml + Dosto RopAdeno 45ml na 3 litry wody

Kombi-Mischung z gotowej 100g puszki, przez nas wymieszany!Dawkowanie:

Kombi-Mischung 5g + Matrix 5g + Med. Tollyamin Forte 30ml + Dosto RopAdeno 30ml na 2 litry wody

Nie ma sensu w momencie wybuchu choroby młodych badać i sprawdzać jakie zarazki zainfekowane gołębie mają. Chore gołębie mają zawsze:
1. zarazki bakterii Coli
2. zarazki rzęsistkowicy
3. infekcje grzybicze
każdą z osobna lub ich dowolną kombinacje.

Pamiętaj działaj szybko, po 5 tygodniach loty młodych są już za nami, jeśli nie możesz lotować, masz w najbliższym sezonie w gołębniku nieprzelotowane roczniaki. Co to znaczy, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nieskończenie wielu hodowców podczas lotów w ostatnim sezonie użyło powyższej kombinacji z powodzeniem. Gołębie szybko odzyskały zdrowie i formę. Wtedy wielu z nich kontynuowało co tydzień po powrocie z lotu tę kuracje przez 2 dni. Ostateczny wynik to czołowe miejsca w listach konkursowych, nagrody, które dla niektórych hodowców nie były wcześniej znane.

Wyjątkowy produkt tylko dla wyjątkowych konkursów – jak loty narodowe czy maratony

Najwyższe miejsca na podium, hodowcy z Holandii i Belgii osiągają właśnie dzięki kuracji preparatami MAXI 1 i MAXI 2. Te małe kapsułki, rozpuszczone w wodzie i podane we wtorek, środę i czwartek zbudują najwyższą formę Twoich gołębi w dzień lotu. Dodatkowo podanie na karmę Extra Energie w dzień poprzedzający lot spowoduje eksplozję formy.

Plan lotowy lekarza weterynarii Dr. Vincent Schroeder

SNELHEID – HALVE FOND – FOND – ZWARE FOND

Wszystkie szczepienia muszą zostać wykonane  przed rozpłodem i sezonem lotowym (Paramyxo, Salmonella, Ospa, E.Coli). Aby osiągnąć sukces lotowy przed sezonem należy wykonać następujące kuracje zdrowotne:

Żołądek/Jelita 5 dni (Adeno-Coli lub Matrix)
Tricho 5 dni (Tricho-Groen Speciaal lub TKK Pulver)
Drogi oddechowe 5 dni (Broncho-Sprint lub Orni-Chlam)
Infekcje grzybicze Kur 5 dni (Fungi)
Żołądek/Jelita i Infekcje grzybicze można przeprowadzić równocześnie.

Kuracje można przeprowadzić za pomocą znanych produktów  firmy Vet-Schroeder + Tollisan. Różne sprawdzone, alternatywne produkty dostępne są również w naszej praktyce w Kerkrade.

Aby zapobiec spadkowi formy lotowej kuracje należy powtarzać w trakcie sezonu, aby uniknąć dobrze znanych infekcji., Schemat można znaleźć w planie lotowym firmy Vet-Schroeder + Tollisan.

Po powrocie z lotu należy podać Med. Tollyamin Forte + pH Control +(RopAdeno) + Dosto Oregano Flüssig 12% do wody. Na karmę należy podać przez dwa dni Reha-Vital-Elixier + Immunol.

3 dni przed koszowaniem podajemy na karmę Golden Omega Oils + Levulac + Extra Energie. Rano w dniu koszowania dajemy Individual Power Dragee (B-Dragee).

Jeśli gołębie w czasie sezonu nie są w formie podajemy przez 5 dni Extra-Energie. Po czym zazwyczaj następuje szybki wzrost formy lotowej. Od 5 lotu podajemy co tydzień przez 2 dwa ostatnie dni przed lotem Extra-Energie.

Wielu hodowców, którzy w ostatnim roku postawili na naszą naturalną kuracje zdrowotną zauważyli znaczny wzrost wydajności gołębi.

Naturalna zdrowotna kuracja:
pH-Control + Med. Tollyamin Forte + (RopAdeno) + Dosto Oregano Flüssig 12%

Dodatkowo w pielęgnacji gołębi należy też wykonać kilka ważnych kuracji przed koszowaniem.

10 dni przed koszowaniem, 3 dniową kurację z użyciem nowego Tricho-Groen Speciaal + Fungi podaneych razem do wody do picia.

7 dni przed koszowaniem przez 3 dni kurację na drogi oddechowe.

4 dni przed koszowaniem, przez 3 dni na karmę Med. Tollyamin Forte + Golden-Omega-Oils + Levulac + Extra Energie.

Rano w dzień koszowania podajemy do dzioba Individual Power Dragee.

W przypadku  młodych gołębi można zastosować ten sam system lotowy.

Mój sekret w przypadku młodych: „Przeprowadźcie młodym naturalną kurację zdrowotną do wody pitnej.“ (5 ml na 1 litr wody)

Podczas pierzenia i zimą codziennie podajcie gołębiom naturalne lekarstwo do wody pitnej. Nasza jakość Oregano jest wyjątkowa i utrzymuje gołębie w zdrowiu. Polecam 2 x w tygodniu dać na paszę Golden Omega Oils + Levulac.

Na początku nowego sezonu lęgowego, należy wykonać na miesiąc przed parowaniem 10-dniową kurację przeciw paratyfusowi i E. coli. W naszej praktyce mamy do dyspozycji różne preparaty. Kiedy gołębie siedzą na jajach, podajemy przez pięć dni lek na tricho. Dwa tygodnie przed parowaniem podajemy rano i wieczorem na karmę Med. Tollyamin Forte + Golden Omega Oils + Levulac + Extra Vitality (2-3 dni w tygodniu).