Banner

Nasze lokalizacje

Nasza siedziba w Holandii

Wiebachstraat 45
6466 NG Kerkrade
Tel.: 0031-045-544 6061

Nasz przedstawiciel w Polsce
Novum Polska Krakowska 3
34-100 Tomice k/Wadowice
Tel: 0048-33-488-11-04
0048-608-511-623

There’s no better way to race!

W 2010 roku doszło do połączyłenia firm lekarza weterynarii dr Vincent Schroeder (Schroeder Pigeons Products) oraz Johannes Jakobs (Tollisan). Razem założyli nową praktykę i firmę gołębiarską Vet-Schroeder + Tollisan BV w Kerkrade (NL). Wcześniejsza praktyka lekarza weterynarii dr Schroedera w Bilzen (Belgia) wciąż pozostaje otwarta.

Na naszej stronie znajdą Państwo informacje na temat nowej praktyki weterynaryjnej w Kerkrade, naszych produktów dla gołębi oraz naszego planu lotowego. Medyczna kontrola zdrowia jest bardzo ważnym aspektem w nowoczesnym, związanym z wydajnością, sezonem lotowym. Produkty Vet-Schroeder + Tollisan są wolne od substancji zakazanych (doping) i są wytwarzane zgodnie z certyfikatem jakości GMP. Dzięki czemu mają Państwo pewność, że podajecie swoim gołębiom produkty najwyższej jakości.

Wiedza specjalistów od gołębi jakimi są lekarz weterynarii dr Vincent Schroeder i Johannes Jakobs w połączeniu z naszymi produktami będą dla Państwa kluczem do sukcesu. Weterynarz Dr Vincent Schroeder sam jest hodowcą, lotował ze swoim ojcem z sukcesami na długich dystansach.

W 1994 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie w Liege. W 2000 roku otrzymał dyplom jako lekarz weterynarii. Następnie pracował dwa lata w laboratorium Medycyny Weterynaryjnej, gdzie mógł zdobyć istotną wiedzę na temat różnych technik laboratoryjnych w dziedzinie bakteriologii i mikologii. Obecnie te laboratoryjne doświadczenie jest wielką korzyścią podczas stawiania diagnoz.

W 2002 roku rozpoczął współpracę z lekarzem weterynarii, doktorem Peetersem z Belgii. Przez cztery lata współpracy, z legendarnym już doktorem Petersem, zdobył ogromną wiedzę fachową w zakresie żywienia gołębi pocztowych i opieki medycznej nad nimi.

W 2006 rozpoczął samodzielną pracę i otworzył klinikę dla gołębi pocztowych w Bilzen w Belgii.

Johannes Jakobs także pochodzi z rodziny hodowców gołębi. Już jego dziadek hodował gołębie, które lotował z Budapesztu, a ojciec z kierunku St. Pölten. W ciągu ostatnich 10 lat Johannes Jakobs należy do najważniejszych postaci w niemieckim sporcie gołębiarskim. Stał się sławny dzięki wspaniałym sukcesom, jakie odnosił w jednej z największych sekcji, mianowicie w Aachen 415.

bankowcem. Jednak prawie 15 lat przepracował jako przedstawiciel handlowy w branży farmaceutycznej, współpracując przy tym z wieloma lekarzami weterynarii. Ta branża nie ma przed nim żadnych tajemnic. W 2001 zakup firmy Tollisan umożliwiło mu własną działalność gospodarczą w sporcie gołębiarskim. Pozyskanie i dystrybucja produktów Dosto WG Ropa i PS Prange Suppe były kolejnymi krokami w budowie marki Tollisan.

W ostatnich latach wszystkie produkty zostały jeszcze bardziej zmodyfikowane. Nasz cel to ciągłe udoskonalanie naszych produktów. My ludzie z zespołu Vet-Schroeder-Tollisan zdajemy sobie sprawę, iż świat nie stoi w miejscu, dlatego staramy się ciągle czegoś szukać, coś badać. W każdym aspekcie naszego działania mamy na myśli dobro naszych produktów, naszych klientów a przede wszystkich dobro gołębi pocztowych.

Uzyskanie wyłączności na dystrybucję preparatu Sedochol Plus od wiodącej firmy w dziedzinie tworzenia dodatków i farmaceutyków dla zwierząt jaką jest Merial udowadnia, że jesteśmy na właściwej drodze.

DF 3000 od Dostofarm, to produkt do dezynfekcji wody pitnej w kabinach transportowych, szczegółowo jest opisany w broszo lekceważona.

Dosto-Oregano – zawsze wyprzedza czasy. Nasze nowe produkty Dosto-Oregano jak Flüssig, Futteröl i Pulver zawierają nowe, wyższe stężenie leku przez dodatek eterycznych olejków dla zdrowych dróg oddechowych.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie wielu hodowców na probiotyki, uzgodniliśmy z dr Brockamp wprowadzenie do sprzedaży rynkowego lidera produkt Probac 1000. Z pewnością Probac 1000 dzięki specjalnej hermetyzacji specyficznych bakterii jelitowych jest najlepszym produktem w tym segmencie rynku.

Nowy produkt pH-Control zawiera kwas octowy i kwas mrówkowy, przez co zapobiega rozwojowi wielu chorobotwórczych bakterii. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych produktów, nasz ph-Control kontynuuje swoje działanie również w jelitach.

W nowym roku 2017, obie firmy Vet. Schroeder & Tollisan są już tak ściśle ze sobą zrośnięte, że zdecydowaliśmy zrezygnować w nazwie z plusa pomiędzy nimi. Prezentujemy się Państwu z dumą jako Vet SchroederTOLLISAN i jesteśmy gotowi, aby móc towarzyszyć Państwu w pomyślnej przyszłości!

Zespół Vet-Schroeder-Tollisan ma nadzieję powitać Was jako naszych partnerów.